Szukaj w swulinski.com:
 

Kingston


Hotel księcia Jerzego::Kingston, Ontario, Kanada:: Hotel księcia Jerzego Ulica Ontario::Kingston, Ontario, Kanada:: Ulica Ontario Baszta Murney #1::Kingston, Ontario, Kanada:: Baszta Murney #1

Miejsce, w którym jezioro Ontario łączy się z rzeką Świętego Wawrzyńca wybrane zostało przez Francuzów, jako ważny punkt strategiczny. Wybudowali oni tutaj fort, a przede wszystkim nawiązali intratne kontakty handlowe z miejscową ludnością. W roku 1758 Anglicy zdobyli fort kończąc okres francuskiej kolonizacji w tym regionie. Przez ponad dwadzieścia lat rejon ten był całkowicie opuszczony. Po rewolucji amerykańskiej, przybywający ze Stanów Zjednoczonych lojalni poddani Korony brytyjskiej utworzyli w tym miejscu miasto o nazwie Kingston. W krótkim czasie rozrosło się ono do poważnych rozmiarów. Po wojnie brytyjsko-amerykańskiej 1812 roku, wokół Kingston rozbudowany został system obronny, którego ważnym elementem stał się Fort Henry. Miasto nabierało coraz większego znaczenia, aż w roku 1841 wybrane zostało pierwszą stolicą Kanady. Nie na długo jednak. Z powodu bliskości granicy z USA i obawy przed inwazją amerykańską stolica przeniesiona została do Montrealu. W roku 1849 stolicę Kanady przeniesiono definitywnie do Ottawy.


Ratusz w Kingston::Kingston, Ontario, Kanada:: Ratusz w Kingston Ściana kwiatów::Kingston, Ontario, Kanada:: Ściana kwiatów International z 1947 r.::Kingston, Ontario, Kanada:: International z 1947 r.