Szukaj w swulinski.com:
 

" Wielki odrzutowiec był dosłownie ponad moją głową. Ułamek sekundy później samolot zniknął we wnętrzu drapacza chmur."

Maciej Swuliński, mój 11 wrześniaPierwsze trzy galerie powyżej to relacja wydarzeń jakich byłem świadkiem 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Wiele zdjęć zostało wykonanych tuż pod wieżowcami World Trade Center, dosłownie kilka minut przed ich zawaleniem.Po ataku terrorystycznym miejsce, w którym stały wieżowce World Trace Center nazwano Ground Zero. Trzy galerie powyżej przedstawiają ruiny kompleksu, który był niegdyś miejscem pracy dla tysięcy ludzi.Pierwsze miesiące po tragedii. Życie wokół Ground Zero wraca powoli do normy. Ulice dolnego Manhattanu w trzech galeriach: Nowy Jork po tragedii.


Ceremonia "Hołd światła" miała miejsce dokładnie sześć miesięcy po terrorystycznych atakach 11 września 2001 roku.


Strefa Ground Zero powoli staje się miejscem budowy nowego World Trade Center. Galeria zdjęć przedstawia WTC w okresie przed i w trakcie odbudowy.


World Trade Center było kompleksem budynków z charakterystycznymi dwoma wieżami o wysokości 110 pięter. Pracowało tu codziennie ponad 40000 osób. Galeria przedstawia WTC przed 11 września 2001 roku.


11 września 2001 r. o godz. 8:42 samolot United Airlines lot numer 93 wystartował z międzynarodowego lotniska w Newark w New Jersey. Porwany samolot nie osiągnął celu ataku (prawdopodobnie jeden z budynków w Waszyngtonie) rozbijając się w południowo-zachodniej części stanu Pensylwania. Galeria zdjęć przedstawia miejsce wypadku i wzniesiony tam pomnik.Islamskie centrum kultury i meczet w pobliżu Ground Zero napotyka na wielu przeciwników. Nowy obiekt nazwany potocznie Park51 planowany jest w odległości dwóch przecznic od World Trade Center.