Szukaj w swulinski.com:
 

To co robimy w godzinach naszej pracy decyduje o tym co posiadamy. To co robimy w czasie wolnym decyduje o tym kim jesteśmy.

George Eastman

Fotografia zatrzymuje chwilę, pozwala zachować wspomnienia. Ona również odsłania sposób w jaki patrzymy na świat.
Podróże to nie tylko odwiedzanie miejsc. Jest to jakby czytanie księgi o rożnych kulturach. Daje nam to wiedzę ułatwiająca zrozumienie innych ludzi.
Fotografia podróżnicza to nie tylko robienie zdjęć, to przede wszystkim sztuka uczynienia ich nieodłączną częścią opowieści podróżniczych.
ciekawe zdjęcia:

Mur berliński

Z chwilą zamknięcia wewnętrznej granicy niemieckiej w roku 1952, Berlin Zachodni stał się główną drogą, którą obywatele Niemiec Wschodnich wyjeżdzali na zachód. Do roku 1961, około 20% ogółu ludności Niemieckiej Republiki Demokratycznej wyemigrowała na zachód. Aby zapobiec dalszej masowej emigracji, w sierpniu 1961 roku rząd Niemiec Wschodnich rozpoczął budowę muru wokół całego Berlina Zachodniego.

moja ostatnia podróż:

Amsterdam

Czy Amsterdam to piękne miasto? Jest to z pewnością wyjątkowe miejsce z kanałami wśród drzew i wąskimi uliczkami. Jest to miasto o niesamowitej architekturze, z wieloma zabytkami. Warto jest tutaj wypożyczyć rower i przejechać wokoło starego miasta.

nowe zdjęcia:

Krzyżtopór

Warowny Pałac Krzyżtopór zbudowany został w bardzo krótkim okresie, jak na owe czasy, w ciągu zaledwie 23 lat. Była to pierwsza połowa XVII wieku, kiedy to polski szlachcic Krzysztof Ossoliński postanowił wznieść swój wspaniały dom.

nowe zdjęcia:

Zamek Moszna

Zamek Moszna na Górnym Śląsku jest imponujący z wyglądu. Na przełomie XIX i XX wieku, Śląska rodzina magnatów przemysłowych Tiele-Winckler, wzniosła tu swoją rezydencję.

nowe zdjęcia:

Kraków

Jedno z najstarszych miast w Polsce, była stolica państwa, Kraków to miasto, które się wyróżnia. Stara część miasta sięga czasów średniowiecza. Niezliczone kościoły w stylach gotyku, renesansu i baroku . . .