Szukaj w swulinski.com:
 
 
Wikingowie i góry lodowe 7 sierpnia 2011
Wioska Wikingów Kobieta Wiking
Wiking  

L'Anse aux Meadows to oficjalnie uznana przez archeologów osada Wikingów pochodząca z około roku 1000. Kanadyjski Park Narodowy zbudował tu replikę wioski z przebranymi w stroje z tamtej epoki pracownikami naśladującymi Wikingów. Mimo wszystko podobało mi się to miejsce. Wykopaliska L'Anse aux Meadows są dowodem na to, że Kolumb nie był pierwszym Europejczykiem, który odkrył Amerykę.

Cytat z jednej z tablic informacyjnych w L'Anse aux Meadows, który uzmysławia znaczenie tego miejsca, „Sto tysięcy lat temu niektórzy z naszych przodków opuścili kolebkę ludzkości w Afryce i wolno migrowali na wschód i na zachód. Gdy tysiąc lat temu Skandynawowie spotkali rdzennych Amerykanów w Winland było to zakończenie migracji ludzi na Ziemi. Ludzkość okrążyła glob.”

Wnętrze chaty Przebrany za Wikinga
Masa lodu Łódka rybacka
Patrząc na góry lodowe  

Po zwiedzeniu wioski Wikingów podróżowałem wzdłuż wybrzeża. Udało mi się zobaczyć wiele gór lodowych, o różnych kształtach i wielkości. Ktoś nawet powiedział mi, że niedaleko na morzu znajdowała się góra wielkości wyspy Manhattan, lecz tej jednak nie miałem szczęścia widzieć.

Małe kawałki lodu Pułapki na homary o zachodzie słońca