Wyprawy off-road Swulinskiego Home Page
Szukaj w swulinski.com:
 
 
przygotowania

Stolik w drzwiach bagażnika

Użyte części:

  1. Jeden arkusz plexi
  2. Dwie kwadratowe rurki, 1.5 mm grobości,
    0.127x180cm
  3. Farba w sprayu, kolor czarny
  4. Cztery wąskie zawiasy, szerokość 5 cm
  5. Cienki drut stalowy
  6. Uchwyt metalowy
  7. Pasek z rzepą
  Tylne drzwi Jeepa JK::Drzwi bagażnika są idealnym miejscem do zamontowania małego stolika:: Tylne drzwi Jeepa JK
Składany w górę stolik na tylnej klapie::Stolik w pozycji zamkniętej:: Składany w górę stolik na tylnej klapie  

W celu zbudowania małego rozkładanego stolika przyczepionego to tylnych drzwi bagażnika Wranglera nie zamierzałem wcale użyć drewna czy też sklejki. Moim zdaniem materiał taki, nie jest zbyt odpowiedni do eksponowania go na klapie bagażnika. Moja decyzja oparta była wyłącznie na odczuciach estetycznych. Postanowiłem poeksperymentować z pleksi. Kupiony arkusz był w idealnych rozmiarach i nie było potrzeby go ciąć. Zaokrągliłem jedynie ostre narożniki arkusza pleksi po to, aby uniknąć zadrapań podczas korzystania ze stolika.

Rozłożony stolik::Jest on przydatny na każdą okazję:: Rozłożony stolik  

Użyłem stalowe rurki o przekroju kwadratu w celu zapobieżenia wyginania się pleksi, materiału, który jest mocny, lecz elastyczny. Pociąłem rurki uzyskując cztery kawałki w odpowiednich rozmiarach, Rurki pomalowałem na czarno. Zamontowałem usztywniony arkusz pleksi do tylnej klapy pojazdu za pomocą czterech małych zawiasów, które to również pomalowałem na czarno. Wykorzystałem cienki drut stalowy w celu wsparcia stolika w pozycji otwartej. Stolik utrzymywany jest w pozycji zamkniętej za pomocą paska z rzepą owiniętego wokół niewielkiego uchwytu.

Mój składany stolik jest bardzo lekki. Nie został on zaprojektowany do utrzymywania dużej wagi, mimo to jest niezmiernie pomocny w wielu plenerowych sytuacjach.