Wyprawy off-road Swulinskiego Home Page
Szukaj w swulinski.com:
 
 
przygotowania

Tylne siedzenie

Tylna fabryczna ławka Jeepa Wranglera jest bardzo niewygodna podczas jazdy na długich dystansach. W zamian postanowiłem zainstalować przedni fotel kubełkowy. Jest to pewne wyzwanie, aby zmieścić go w tylnej części. Na szczęście znalazłem wystarczająco dużo miejsca, aby można było go przesuwać do przodu i tyłu. Nowe siedzenie rozkłada się również do tyłu.

Użyte części:

  1. Przedni fabryczny kubełkowy fotel Jeep Wrangler JK
  2. Stalowe wsporniki w kształcie litery U
  3. Farba podkładowa w aerozolu
  4. Farba w aerozolu, czarna

Zysk na wadze: 18 kg

  Przedni kubełkowy fotel JK
Sprawdzanie, czy przedni fotel pasuje z tyłu  

Po zdemontowaniu tylnej kanapy musiałem zaplanować jak w tym miejscu zamontować przedni fotel kubełkowy. Początkowo używałem desek, aby przymierzyć siedzenie. Siadałem w nim i upewniałem się, że można go rozłożyć do tylu. W ten sposób uzyskałem pewność, co do wysokości, na jakiej musi być zamontowany fotel.

Przedni wspornik Przed spawaniem

Kolejnym etapem było zaprojektowanie przedniej podpórki. W tym celu użyłem stalowe wsporniki o kształcie litery U. Trzeba było je odpowiednio przyciąć i zespawać razem tak, aby pasowały do istniejących otworów w podłodze. Gotowy, pomalowany wspornik przykręciłem oryginalnymi śrubami.

Spawanie stalowych wsporników Podpórka jest gotowa

Fotel przymocowany został do nowego wspornika z przodu. Aby usztywnić fotel z tyłu wykorzystałem fabryczną śrubę po stronie prawej. Po stronie lewej konieczne było jednak wywiercenie otworu w podłodze bagażnika i użycie nowej śruby. Fabryczny dywanik podłogowy pasuje niemal idealnie. Musiałem go przeciąć dwóch miejscach.

Wszystko przygotowane do montażu fotela Tylne siedzenie zainstalowane #1

Moim celem było zamontowanie tylko jednego fotela, choć jest tam miejsce na dwa. Nie mamy potrzeby na dwa siedzenia, ponieważ podróżujemy we trójkę. Dodatkowy panel zamontowany obok nowego fotela powiększył płaską powierzchnię bagażową tak bardzo potrzebną we wszystkich wyprawach.

Tylne siedzenie zainstalowane #2 Tylne siedzenie zainstalowane #3