Acadia Journey

Kraina krytych mostów

9 lipca

Kryty most Sentinel Pine #1::Park Stanowy Franconia, New Hampshire, USA::
Kryty most Sentinel Pine #1
Flume Gorge::Park Stanowy Franconia, New Hampshire, USA::
Flume Gorge
Czerwony kryty most::New Hampshire, USA::
Czerwony kryty most

Nasza podróż rozpoczęła się w White Mountains w New Hampshire (USA). Pierwsze miejsce, gdzie zatrzymaliśmy się to Flume Gorge. Dość ładny wąwóz, lecz nic wyjątkowego. Porównywaliśmy go z Watkins Glen w stanie Nowy Jork, który jest podobny, ale większy, dłuższy i bardziej interesujący naszym zdaniem. Wizyta w Flume Gorge dała nam możliwość zobaczenia i przejścia dwoma krytymi mostami.

Jeep zapakowany bardzo chaotycznie::New Hampshire, USA::
Jeep zapakowany bardzo chaotycznie
Ewa czyta mapę::New Hampshire, USA::
Ewa czyta mapę

Naszym celem było spędzić noc w sąsiednim stanie Maine. Po drodze zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć kolejowy kryty most Clarka. Niestety dzisiaj tylko pociągi pełne turystów przejeżdżają tym mostem. Przejażdżka pociągiem jest jedną z atrakcji lokalnego parku rozrywki. Pragnęliśmy również zatrzymać się i zobaczyć kryty most Bartlett. Gdy zorientowaliśmy się jednak, że most ten nie ma przejścia, lecz w swym wnętrzu skupia wiele turystycznych, nudnych sklepów z pamiątkami, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu.

Kryty most Clarka::New Hampshire, USA::
Kryty most Clarka
Urocza chatka w Story Land::New Hampshire, USA::
Urocza chatka w Story Land
Ulica w Story Land::New Hampshire, USA::
Ulica w Story Land

Świadomie ominęliśmy jedną z tak zwanych największych atrakcji New Hampshire, a mianowicie wjazd samochodem na szczyt Mount Washington. Zrobiliśmy to kilka lat temu i nie uznaliśmy tego, jako prawdziwe wyzwanie i coś atrakcyjnego dla podróżników offroad. Byłoby nam trochę wstyd, ozdobić naszego Jeepa naklejką, którą otrzymują wszyscy płacący za wjazd: This car climbed Mt. Washington (Ten samochód wspiął się na Górę Waszyngtona). Każdy może to zrobić, nie ma tu nic z czego można by było być dumnym.


© 2011 Maciej Swuliński