Szukaj w swulinski.com:
 

To-ji


Rzeźby Vajrayanistic::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Rzeźby Vajrayanistic Ściana pamięci::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Ściana pamięci Trójca Yakushi::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Trójca Yakushi

To-ji była jedną ze świątyń stojących na straży byłej stolicy Japonii. Wybudowana w 794 roku, To-ji stała się głównym seminarium Buddyzmu Ezoterycznego. Do dzisiaj świątynia ta zachowała swój pierwotny układ i styl architektoniczny i słynie z dużej ilości bezcennych eksponatów.

Pięciokondygnacyjna pagoda świątyni To-ji to symbol Kioto. Mierząca 57 m, jest najwyższą pagodą w Japonii. W swej historii spłonęła ona doszczętnie po uderzeniu pioruna aż czterokrotnie. Stojąca dzisiaj wybudowana została w 1644 roku.Myo-o::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Myo-o Bodhisattvas::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Bodhisattvas Myo-o z mieczem::Swiatynia To-ji w Kioto, Japonia:: Myo-o z mieczem


Kondo (gmach główny) w To-ji, odbudowany po pożarze 1603 roku kryje posagi Trójcy Yakushi: Yakushi-nyorai i jego dwóch opiekunów, Nikko i Gakko Bosatsu.

Kodo (gmach wykładów) był wielokrotnie odbudowywany po zniszczeniach wywołanych trzęsieniami ziemi, pożarami i tajfunami. Zachowując swój oryginalny wygląd gmach ten mieści w swym wnętrzu dwadzieścia jeden posagów Buddy przywiezionych z Chin. Stoją one w układzie Karman Mandala, który jest inny niż układ w tradycyjnym buddyzmie i ma szczególne znaczenie dla Buddyzmu Ezoterycznego.