Szukaj w swulinski.com:
 

Na nartach w Kolorado


Pasmo górskie Gore, widok z Vail
Panorama składa się z trzech zdjęć

W górach Skalistych w Kolorado znaleźć można wiele ośrodków narciarskich. Największym jest Vail, a najlepiej znanym Aspen.

Vail praktycznie nie istniało do lat 60-tych XX wieku, obecnie jest to ośrodek o największej powierzchni przeznaczonej dla narciarzy w Stanach Zjednoczonych. Vail to połączenie kilku gór i wiele hektarów dziewiczych tras. Niestety, ośrodek ten często staje się zatłoczony, a to z powodu wciąż rosnącej popularności.


Góry Skaliste w Kolorado Trasa China Bowl W dół trasą Mongolia Bowl

Narciarz w przecince Champagne Pomnik Wapiti W dół trasą Siberia Bowl

Aspen jest starą osadą górniczą, która to po II wojnie światowej przekształciła się w kurort narciarski. Gdy zapytamy kogokolwiek o nazwę jakiegoś ośrodka narciarskiego w Stanach Zjednoczonych, Aspen z pewnością będzie jednym z nich. Miasto to znane jest jako miejsce odwiedzane przez ludzi sławnych i bogatych, ale również w dziedzinie narciarstwa jest to jeden z najlepszych ośrodków. Aspen Mountain wyrasta stromo w centrum miasta, różnica wzniesień pokonywana przez narciarzy to prawie 1000 m. Najważniejszym jest chyba fakt, że góra ta nie posiada absolutnie żadnych tras dla początkujących i zupełnie brak jest tutaj kolejek do wyciągów. Jest to narciarstwo bez ograniczeń, po prostu zjeżdżaj tutaj tyle ile jesteś w stanie!


Gondola Silver Queen W dół góry Aspen Miasto Aspen

Przecinka na górze Aspen Hotel St. Regis Ulica Galena