Szukaj w swulinski.com:
 

Newport, Rhode Island


Jeden z wielu letnich domów w Newport::Newport, Rhode Island, Stany Zjednoczone:: Jeden z wielu letnich domów w Newport Tradycyjne zdjęcie ślubne::Newport, Rhode Island, Stany Zjednoczone:: Tradycyjne zdjęcie ślubne

Z czego słynie Newport w Rhode Island w (USA)? Jest to oczywiście żeglarska stolica Ameryki, gdzie odbywało się wiele regat również tych największych jak Puchar Ameryki. Jest tam również wiele rezydencji wzorowanych na dawnej architekturze europejskiej. Najbogatsze rodziny (w tym Vanderbiltowie) wznosili tam tak zwane „domki letniskowe” na przełomie XIX i XX wieku. Najzamożniejszym domy te dawały możliwość ucieczki od upału i malarii południowej części USA. Była to złota era dla Newport, która zakończyła się w roku 1913 z chwilą wprowadzenie w USA podatku dochodowego od osób fizycznych. Najsłynniejsze pałace to: Breakers, Elms, Marble House i Rosecliff.


Alejka wydłuż wybrzeża znana, jako Cliff Walk to trasa ponad 5,5 km. Prowadzi ona wzdłuż wielu pięknych nadmorskich rezydencji. Z powodu zniszczeń po huraganach i silnych sztormach, część szlaku jest oficjalnie zamknięta. Nie oznacza to, że nie jest ona możliwa do przejścia szczególnie dla tych, którzy szukają ciekawszych doznań spacerowania po skalistym brzegu.

Cliff Walk::Newport, Rhode Island, Stany Zjednoczone:: Cliff Walk