Szukaj w swulinski.com:
 

Małpy i słonie


Małpa z dzidziusiem Grupa makak Siedząc na słupie

Małpy na drodze

Małpy są dość powszechne na Sri Lance, żyją grupowo w lasach, czasami są również obecne w okolicach świątyń buddyjskich. Zwykle nie są to agresywne zwierzęta, a niektóre z nich nauczyły się nawet prosić ludzi o coś do jedzenia, bądź jak podstępnie coś wykraść mało na to przygotowanemu turyście.


Samica słonia z małym Słoń indyjski Słonie na brzegu

Nie jest rzeczą niezwykłą zobaczyć słonia na szosie z pękiem liści palmy kokosowej w pysku. Słonie są nadal używane do pracy na Sri Lance, głownie na prowincji. Wielkie, majestatyczne zwierzęta zawsze odgrywały istotną rolę w historii Sri Lanki i również dzisiaj są one główną atrakcją hucznie obchodzonych świąt religijnych. Niektóre ze słoni uznawanych, jako królewskie są najbardziej czczone i wciąż odgrywają ważne role jak na przykład przenoszenie na grzbiecie świętego reliktu zęba Buddy w trakcie wielkich obchodów religijnych Esala w Kandy.

Najlepszym i najłatwiejszym miejscem dla turystów gdzie zobaczyć można te piękne zwierzęta są schroniska dla słoni, miejsca gdzie otacza się opieką stare bądź osierocone słonie.


Słonie w rzece Mały słoń w kąpieli Kąpiel słoni

Długie kły Karmienie małego słonia