Szukaj w swulinski.com:
 

HawajeGaleria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć


Hawaje to grupa wysp wulkanicznych położonych w centralnej części północnego Pacyfiku. Składa się ona z ośmiu głównych wysp, ale tylko sześć jest otwartych dla gości. Hawaje historycznie należą do kultury Polinezyjskiej, która to prawie została tu zatracona. Niektóre jednak stare tradycje i wierzenia są wciąż obecne.

Wyspy Hawajskie mają bardzo różnorodną scenerię, która zawiera szczyty (czasami pokryte śniegiem) o wysokości 4000 m n.p.m., pasma jałowej ziemi pokrytej lawą, złote plaże otoczone palmami, imponujące klify osiągające 1000 metrów wysokości, wielokolorowe kaniony, bujny las tropikalny i jałowe, wypalone słońcem pastwiska.Na Hawaje pojechałem w poszukiwaniu oryginalnej kultury hawajskiej i wyjątkowych cudów natury, które to te wyspy mają do zaoferowania. Aby osiągnąć ten cel podróżowaliśmy pomiędzy pięcioma wyspami, odwiedzając hawajskie miejsca kultu, wędrowaliśmy przez las tropikalny, kaniony i kanały lawy. Byliśmy również świadkami aktywności wulkanicznej, oraz wspięliśmy się na najwyższy szczyt na Hawajach.

Przysłowie hawajskie: 'Aloha mai no, aloha aku, o ka huhu ka mea e ola `ole ai.' - Miłość powinna odwzajemniać miłość. Z nienawiści nie rodzi się życie.Język hawajski należy do grupy języków polinezyjskich, a zapisywany jest przy użyciu tylko 12 liter alfabetu łacińskiego i jednego symbolu apostrofu. Jest to prawdopodobnie najkrótszy alfabet na Ziemi. Język hawajski opiera się często na powtórzeniach. Na przykład, popularna na Hawajach i żyjąca w rafie koralowej rogatnica, w języku hawajskim nazywa się humuhumunukunukuapua'a.