Dominika

Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć Galeria zdjęć
Roseau
Roseau
Karaibowie
Karaibowie

Dziewicza, dzika Dominika wydaje się być pomijana przez turystykę masową głównie z powodu braku kasyn i wielkich, luksusowych ośrodków wypoczynkowych tak lubianych przez turystów odwiedzających Karaiby. Wyspa ta jest wyśmienitym miejscem dla ludzi o zainteresowaniach wykraczających poza zwykłe wylegiwanie się na słońcu. Główne atrakcje Dominiki to bujny las tropikalny wnętrza wyspy, wodospady, gorące źródła, jeziora i krystalicznie czyste, błękitne wody Morza Karaibskiego ze swą nienaruszoną rafą koralową. Dodatkowo wyspa ta posiada interesującą mieszankę kulturową tradycji brytyjskich, francuskich i Indii Zachodnich i to tu właśnie można znaleźć jedyną na Karaibach społeczność Indian Carib.

Scotts Head::Dominika, Karaiby::
Scotts Head
Emerald Pool #1::Dominika, Karaiby::
Emerald Pool #1
Spanny's Twin Falls::Dominika, Karaiby::
Spanny's Twin Falls

Scotts Head to mała wioska rybacka otoczona górami z jednej strony i wzgórzem z ruinami fortu Cachacou z drugiej. Zatoka z turkusowo czystą wodą jest wyśmienitym miejscem do pływania z rurką.


wskazówka podróżnicza: Emerald Pool. Unikaj dni, w które przybywają do Roseau statki wycieczkowe. Jest bardzo trudno dostrzec piękno tego wodospadu, gdy jest on głośny i zatłoczony niczym basen ośrodka wypoczynkowego.
Trafalgar Falls::Dominika, Karaiby::
Trafalgar Falls
Zatoczka Batibou::Dominika, Karaiby::
Zatoczka Batibou
Stary kościół w Soufriere::Dominika, Karaiby::
Stary kościół w Soufriere

wskazówka podróżnicza: Plaże na Dominice. To nie prawda, że Dominika nie ma piaszczystych plaż. Ładne zatoki jak na przykład Batibou są trochę ukryte ma północnym wybrzeżu wyspy i dostępne są przeważnie tylko dla pojazdów 4X4.

© 2003 Maciej Swuliński