Szukaj w swulinski.com:
 

Plantacja Boone Hall

Aleja dębów::Plantacja Boone Hall, Karolina Południowa, USA:: Aleja dębów

Po ponad 300 latach nieprzerwanej uprawy roślin, plantacja Boone Hall (Karolina Południowa) jest jedną z najstarszych nadal działających gospodarstw rolnych w Stanach Zjednoczonych. Z upływem czasu znana była ona z uprawy bawełny i orzesznika pekanowego, ale także produkcji cegły. Podobnie jak na każdej plantacji na południu, w Boone Hall stoi masywny dom właścicieli, a w jego bliskim sąsiedztwie spora liczba chat niewolników. Najpiękniejsza na tej plantacji jest „aleja dębów”, kilometrowej długości dwa rzędy blisko 300-letnich drzew.


Dom na platacji::Plantacja Boone Hall, Karolina Południowa, USA:: Dom na platacji Domki niewolników::Plantacja Boone Hall, Karolina Południowa, USA:: Domki niewolników Wnętrze chaty niewolników::Plantacja Boone Hall, Karolina Południowa, USA:: Wnętrze chaty niewolników

Chata niewolników::Plantacja Boone Hall, Karolina Południowa, USA:: Chata niewolników

Boone Hall była niegdyś znana z produkcji orzesznika pekanowego. Drzewa pekanowe pochodzą z okolic rzeki Missisipi i wybrzeża Teksasu. Od wielu wieków Indianie sadzili i uprawiali orzechy. Pekan w lokalnym języku oznacza "ciężki orzech do rozbicia". Na tej plantacji wiele drzew zasadzonych zostało ponad 100 lat temu. Na początku XX wieku Boone Hall należała do największych producentów pekanu w Stanach Zjednoczonych. Niestety, po silnych huraganach w latach 1911 i 1989 wiele drzew zostało zniszczonych, co spowodowało wstrzymanie masowej produkcji.