Szukaj w swulinski.com:
 

Fotografia podróżnicza

To co robimy w godzinach naszej pracy decyduje o tym co posiadamy. To co robimy w czasie wolnym decyduje o tym kim jesteśmy.

George Eastman

Fotografia zatrzymuje chwilę, pozwala zachować wspomnienia. Ona również odsłania sposób w jaki patrzymy na świat.

Podróże to nie tylko odwiedzanie miejsc. Jest to jakby czytanie księgi o rożnych kulturach. Daje nam to wiedzę ułatwiająca zrozumienie innych ludzi.

Fotografia podróżnicza to nie tylko robienie zdjęć, to przede wszystkim sztuka uczynienia ich nieodłączną częścią opowieści podróżniczych.

moja ostatnia podróż:

Karolina Południowa

Plantatorzy w Karolinie Południowej mieli bardzo specyficzne zapotrzebowanie na niewolników. Najcenniejsi byli robotnicy z dzisiejszego Senegalu i Ghany. Powód był bardzo prosty. Ludzie przywiezieni z tych regionów posiadali doświadczenie w pracy na polach ryżowych.

nowe zdjęcia:

Castle Hill

Otoczona brzegiem morza i terenami bagiennymi, Castle Hill to posiadłość Richarda T. Crane'a, Jr. W początkach XX wieku zbudował on tutaj swój letni dom, rezydencję z widokiem na Ocean Atlantycki.

nowe zdjęcia:

Krzyżtopór

Warowny Pałac Krzyżtopór zbudowany został w bardzo krótkim okresie, jak na owe czasy, w ciągu zaledwie 23 lat. Była to pierwsza połowa XVII wieku, kiedy to polski szlachcic Krzysztof Ossoliński postanowił wznieść swój wspaniały dom.

nowe zdjęcia:

Zamek Moszna

Zamek Moszna na Górnym Śląsku jest imponujący z wyglądu. Na przełomie XIX i XX wieku, Śląska rodzina magnatów przemysłowych Tiele-Winckler, wzniosła tu swoją rezydencję.

historia:

Mur berliński

Z chwilą zamknięcia wewnętrznej granicy niemieckiej w roku 1952, Berlin Zachodni stał się główną drogą, którą obywatele Niemiec Wschodnich wyjeżdzali na zachód. Do roku 1961, około 20% ogółu ludności Niemieckiej Republiki Demokratycznej wyemigrowała na zachód. Aby zapobiec dalszej masowej emigracji, w sierpniu 1961 roku rząd Niemiec Wschodnich rozpoczął budowę muru wokół całego Berlina Zachodniego.